Ольга Туча
|
Найяскравіше відзначилися сектори сільського господарства та харчової промисловості, де нових піків сягнув експорт кукурудзи, пшениці, ріпаку, соняшникової олії, м’яса курки, яєць тощо. Проте рекордні показники показав і експорт інших видів промислової діяльності – від люльок для паління й ґудзиків до посудомийок та вендингових апаратів.
Окремої уваги заслуговують ІТ-послуги, обсяги експорту яких за останні чотири роки подвоїлися, а за показниками ваги в економіці Україна наближається до рівня розвинених країн.
В імпорті товарів, який зріс на 7,1%, рекордів було значно менше. Вони були зафіксовані в споживанні тих товарів, що свідчать про зростання купівельної спроможності населення – окремі продовольчі товари, одяг та автомобілі. Тут варто відзначити, що в імпорті легкових автомобілів відбилося пільгове розмитнення автівок на іноземних номерах, що були завезені раніше, але і без урахування цього фактору ввезення легкових автомобілів виявилося одним з найвищих за всю історію спостережень. А електромобілів – найбільшим. В інвестиційному імпорті найбільше відзначилися закупівлі обладнання для альтернативної енергетики, тому не дивуйтеся електрогенераторам та елементам для сонячних панелей.
Фінансовий рахунок теж не обійшовся без рекордів. І якщо про вкладання нерезидентами коштів у ОВДП (портфельні державні інвестиції) знають всі, то про випуск єврооблігацій підприємствами говорять мало. А їх було розміщено більше ніж на $2,5 млрд, що крім рефінансування заборгованості може спрямовуватися на подальше розширення окремих виробництв.